Kastamonu Üniversitesi | Geleceğini İnşa Edeceğin Üniversite

Üniversitemiz Bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi Kurulması Kararı Resmi Gazete’de Yayımlandı

Üniversitemiz bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi kurulmasına yönelik Cumhurbaşkanı Kararı 08.03.2022 tarihli ve 31772 sayılı Resmî Gazete’de yayımlandı.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, açılacak olan Diş Hekimliği Fakültesinin Üniversitemize ve İlimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sağlık alanında Üniversitemizde büyük bir atılımın gerçekleştiğini ifade eden Rektörümüz, “Tıp Fakültesi öğrencilerimizin Kastamonu’da eğitim görmesi ve Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin afiliye olmasının ardından bölgemizi sağlık merkezi haline getirme yolunda önemli bir adımı daha Diş Hekimliği Fakültesi’nin kurulması kararıyla atıyoruz. Bünyemizde açılacak olan Diş Hekimliği Fakültesi’nin başta bölgemizin sağlık ihtiyaçlarına sunacağı katkı ve Üniversitemizin eğitim standartlarını yükselteceğine inancımız tam. Fakültemizin faaliyete geçmesi için gerekli tüm çalışmalar hızla başlatılacak olup, özenle yürütülecektir.

Bu vesileyle, kurulma kararını onaylayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, süreç boyunca verdiği desteklerden dolayı YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Alınan bu kararın İlimize ve Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.